Strona Główna
Nowe Miasto lubawkie
Nowe miasto/n.pilicą
Nowe Miasto w Anglii
Nowe Miasto koło Płońska
nowe schronienie
Nowe mieszkania w Wesołej
Nowa piosenka
nowe opowiadania grupowe
Nowe leki
Nowe Racibory
Nowa gazeta dla kobiet
Nowa Matura Chemia
Nowa Pogorzel
Nowa Sikorska Huta
Nowa Laguna
 • vw;passat;b6;pordy
 • starostwo gliwice
 • magic box if you szukam
 • kurs ratownik medycznego w warszawie
 • f b i ptaaki

 • Czytasz wypowiedzi wyszukane dla frazy: Nowe Miasto Powiat płoński

  Temat: Elektrownia jądrowa w Polsce
  Pierwsza lokalizacja wydaję się prosta - Żarnowiec - teren jest odpowiednio przebadany, istnieje jakaś taka infrastruktura (która niestety jest rozkradana). Druga to albo Klempicz, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, okolice Drawska Pomorskiego, Puław, Annopola (Gościeradów), Darłowa (Kopań), Wyszkowa, Lipsko (Chotcza), Ostrowi Mazowieckiej (Małkinia), Płońska (Nowe Miasto) a nawet Bełchatowa.

  Z moich typów Żarnowiec i Klempicz - istniały poważne plany co do budowy elektrowni jądrowych w tych regionach, teren jest dokładnie przebadany, w Żarnowcu nawet rozpoczęła się budowa, niestety... Jednak Polska potrzebuje jeszcze dwóch. Więc pewnie przyszłe lokalizacje to Gościeradów/Chotcza i Małkinia ..

  15-10 kilometrów od miasta/wsi starczy (przynajmniej tak jest w przypadku elektrowni Bełchatów, chociaż zapewne można bliżej postawić).

  Temat: Most 3-go Maja

  Most 3 Maja w Ciechanowie odzyska swoją świetność

  5 maja w Starostwie Powiatowym w Ciechanowie odbyła się konferencja prasowa, której głównym tematem była przebudowa mostu przez rzekę Łydynię w ciągu ulicy 3 Maja. Prace modernizacyjne ruszą w czerwcu, zakończą się we wrześniu br. Przebudowa pochłonie około miliona złotych.

  Inwestycją pod nazwą „Przebudowa mostu przez rzekę Łydynię w km 0+201 drogi powiatowej nr 1246W (ul. 3 Maja w Ciechanowie) na terenie miasta Ciechanów” – prowadzona będzie przez samorząd powiatu ciechanowskiego. Starosta Sławomir Morawski ma nadzieję, że dzięki przebudowie uda się nie tylko wzmocnić technicznie ten ważny punkt przeprawy komunikacyjnej miasta, ale również w miarę możliwości przywrócić pierwotny wygląd. Most zbudowany został w 1928 roku, zniszczony (wysadzony) przez wycofujących się Niemców w 1 945 roku, odbudowany w 1946 roku.

  W ramach przebudowy wykonane zostaną następujące prace: naprawa łuku, wymiana wieszaków, pogrubienie płyty pomostu, pogrubienie poprzecznic skrajnych, wzmocnienie dźwigarów taśmami z włókien węglowych, wzmocnienie poprzecznic taśmami i matami, budowa latarni, zmiana kolorystyki. Nośność mostu, zwiększy się z 15 ton (obecnie) do 40 po remoncie

  Ze środków Ministerstwa Infrastruktury samorządowi powiatowemu udało się pozyskać 659 tys. zł., drugie tyle powiat dołoży z własnego budżetu. Pieniądze są już potwierdzone przez Ministerstwo, a na ostatniej sesji Rady Powiatu radni także zatwierdzili środki własne, które wyłoży powiat na ten cel. Przetarg na przebudowę tego ważnego zadania inwestycyjnego został już ogłoszony, jego rozstrzygnięcie nastąpi 28 maja.

  Jak zaznaczył Józef Borkowski – kierownik Powiatowego Zarządu dróg w Ciechanowie, most jest ważnym węzłem drogowym w mieście, gdyż ulica , w której się znajduje łączy drogi i krajowe i wojewódzkie, w tym miejscu skupia się też spory ruch lokalny.

  Projekt przebudowy mostu przedstawił podczas konferencji Tomasz Kordjak – szef biura projektowego Diagnostyka i Naprawy w Warszawie, które przygotowało projekt techniczny inwestycji. Zaznaczył, że w Polsce jest mało mostów, które się odbudowuje lub jak ten ciechanowski - przebudowuje. Raczej budowniczy stawiają na nowe konstrukcje i stawianie przepraw od nowa. Ciechanowska modernizacja pozwoli na wzmocnienie mostu, ale i powrót do historycznej koncepcji – dodał Tomasz Kordjak.

  Funkcje mostu się nie zmienia, nadal będzie się odbywał ruch kołowy i pieszy. Jezdnia będzie pokryta asfaltem, kolor chodnika zostanie dostosowany do kostki w ciągu tej ulicy. Ciekawostką będą latarnie z obu stron mostu, kopie tych z lat przedwojennych – podkreślił Kordjak. Most, aby ożywić ten rejon miasta, przebierze barwę piaskowca. Obecny kolor siwy, betonu jest zimny i nieprzyjemny – dodał inżynier.

  Już wiadomo, że przebudowa nie będzie mogła być realizowana przy dopuszczeniu ruchu częściowego. Na czas remontu cały most musi być zamknięty. Dopuszczony będzie tylko ruch pieszych. Kierownik Powiatowego Zarządu Dróg poinformował o planowanej zmianie organizacji ruchu na czas remontu. Już w marcu wszystkie odpowiednie służby i przewoźnicy (Urząd Miasta, PKS, ZKM, dyrekcje dróg krajowych i wojewódzkich) otrzymali informację o planowanej inwestycji. Ruch skierowany zostanie od ulicy Płockiej, Tatarską, 11 Pułku Ułanów Legionowych do Płońskiej. Zmienią się i wydłużą trasy przejazdów niektórych autobusów komunikacji miejskiej, zachowany zostanie jednak ruch lokalny, np. do posesji przy ulicy 3 Maja, stadionu i do parków miejskich. – Każdy duży remont niesie za sobą utrudnienia, trzeba więc uzbroić się w cierpliwość – powiedział podczas konferencji J. Borkowski. – A potem będzie się czym pochwalić, bo most będzie wyglądał bardzo efektownie – dodał kierownik.

  Dodajmy, ze powiat ciechanowski remontem mostu rozpoczyna w mieście wielki ruch inwestycyjny. Wkrótce potem w Ciechanowie budowane będą: pętla miejska, nowa ulica wzdłuż rzeki Łydyni, wiadukty (przyszły rok), remontowane inne ulice i drogi. Zapewne spowoduje to wiele utrudnień w ruchu, ale miejmy nadzieję, że zrekompensuje je nowy wizerunek miasta.


  I jeszcze materiał z Kuriera Mazowieckiego w TVP Warszawa:
  http://www.youtube.com/watch?v=1s0e7pf1e00

  A od siebie dodam tylko, że szkoda, że nikt nie wspomniał o tym, że to Koło TOnZ w Ciechanowie zaproponowało taką wersję przebudowy. Najważniejsze jednak i tak, że most odzyska dawną świetnosc.


  Temat: Polak potrafi
  Internet dla policjanta? Ekstrawagancja!

  Nam maili wysyłać nie kazano. Zaleca się faksować! Nie mamy internetu, nieliczne komputery robią za dodatki do drukarki - ironizują policjanci. Ich szefowie tłumaczą, że policja nie może sobie pozwolić na... ekstrawagancje
  Płocka komenda miejska to kilkuset policjantów, którzy mają pieczę nad całkiem sporym, blisko 130-tysięcznym miastem i kilkunastoma okolicznymi gminami. Internet w komendzie jest. Tyle że stacji z dostępem do sieci jak na lekarstwo.

  - Chyba są dwie - kojarzą funkcjonariusze, którzy chcą pozostać anonimowi. - Jedna u komendanta i jedna u rzecznika prasowego. No i może jakieś pojedyncze jeszcze u informatyków [Mariusz Gierula, rzecznik, zarzeka się, że takich stacji jest łącznie siedem]. W efekcie właściwie nie mamy dostępu do internetu. Nie sprawdzimy, co się dzieje na świecie, nie dowiemy się o najnowszych zmianach w przepisach. Zresztą, co tu w ogóle mówić o internecie, skoro mamy problem z komputerami. Na kilkudziesięcioosobową sekcję przypada ich chyba z pięć. W większości stoją w gabinetach u naczelników.

  Warunki jak z epoki kamienia łupanego

  Jak w dobie wszechobecnego internetu, gdy z jego dobrodziejstw korzystają nawet kilkuletnie dzieci, porozumiewać się ze światem? - Faksem. Wstukujemy pisemka, drukujemy je i faksujemy. A czas leci. I góra papieru rośnie - policjanci mają ponure miny.

  W innych komendach powiatowych też nie jest za różowo. Dostępu do internetu nie mają np. w Żurominie, Makowie Mazowieckim, Ostrowi Mazowieckiej. W Płońsku mogą wejść do sieci, ale - jak dowiedzieliśmy się w sekretariacie - adresu mailowego już nie mają. W Sierpcu zdobyli dostęp ledwie jakiś miesiąc temu.

  I wreszcie podpłockie posterunki, najmniejsze jednostki policji w terenie. Łąck, Nowy Duninów, Bielsk, Słupno, Stara Biała... w sumie kilkanaście miejscowości. Obdzwoniliśmy wszystkie z pytaniem o ich adres mailowy. Wszędzie usłyszeliśmy to samo: - Nie mamy internetu.

  - Nasz komputer i tak nadaje się tylko do tego, żeby podłączyć go do drukarki i użyć jako maszyny do pisania - mówią w Wyszogrodzie. - Czy internet by się przydał? Wiele rzeczy by się przydało. Pod opieką mamy dwie gminy, a warunki trochę jak z epoki kamienia łupanego.

  Za rok, jak wszystko dobrze pójdzie

  - Dostęp do internetu powinien mieć każdy policjant - przyznaje szef płockiej komendy Jarosław Brach. - Choćby dlatego, że nie wszystkie nowe akty prawne docierają do nas w formie pisemnej. W sieci można je znaleźć ze zmianami, komentarzami, omówieniami.

  Dlaczego więc policjanci są wciąż tego pozbawieni? Naturalnie chodzi o pieniądze.

  - Dostęp do internetu wymaga odrębnego komputera. Na podłączonej do sieci jednostce nie możemy przecież przygotowywać dokumentów, chodzi o bezpieczeństwo informacji - tłumaczy Brach. - Rzeczywistość jest taka, że brakuje nam nawet komputerów do dokumentów, wpisywania przesłuchań, protokołów itp. Kiedy mam wybór: zestaw komputerowy do pracy czy do internetu, zawsze wybiorę ten pierwszy.

  W mazowieckiej komendzie zapewniają, że zdają sobie sprawę z problemu. - Nie wygląda to wszystko za dobrze. Ale w naszej sytuacji finansowej trudno przeznaczać pieniądze na ekstrawagancje - komentuje Tadeusz Kaczmarek, rzecznik wojewódzkiej komendy.

  Na szczęście zaraz dodaje, że jest plan naprawy sytuacji. - Chcemy, by wszystkie komendy powiatowe już niedługo uzyskały dostęp do internetu za pośrednictwem naszego serwera - zdradza Kaczmarek. - Wyjdzie taniej niż osobne modemy w każdym mieście, i pewniej, bo zabezpieczenia będą odgórne. Powstanie baza pod budowę wewnętrznego systemu, dzięki któremu policjanci będą mogli się komunikować i załatwiać wiele spraw bez zbędnej biurokracji i straty czasu.

  Kiedy mazowiecki policjant znajdzie się w sieci? Rzecznik odpowiada dość enigmatycznie: - Być może jeszcze w tym roku... Najpóźniej w przyszłym... Jeśli fundusze pozwolą...

  Policjancie, pomóż sobie sam

  Okazuje się, że wiele zależy od własnej inicjatywy.

  - My nie chcieliśmy czekać - mówi szef sierpeckiej komendy Piotr Leonarcik. - We współczesnym świecie nie da się już funkcjonować bez internetu. To kontakt ze światem, źródło informacji i sposób na ich szybkie przekazywanie.

  Komendant Leonarcik niedawno przeszedł do Sierpca z komendy w Gostyninie (gdzie o dostęp do sieci wystarali się już dobrych kilka lat temu) i postanowił, że zrobi wszystko, by jego nowa jednostka znalazła się w końcu w XXI wieku. Dopiął swego - w sierpeckiej komendzie od miesiąca mogą korzystać z internetu. Skąd komendant wziął pieniądze? - Pomógł samorząd. Dzięki niemu mamy sprzęt potrzebny do podłączenia nas do sieci komendy wojewódzkiej - podkreśla Leonarcik.

  Na pomoc samorządu liczy też Jarosław Brach. - Jestem właśnie w trakcie rozmów z prezydentem Płocka. Jeśli wszystko się uda, dostaniemy nowe zestawy komputerowe - cieszy się komendant. - Pomoc oferuje także Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, mamy nadzieję, że do współpracy namówimy też inne samorządy. I to nie tylko jeśli chodzi o sprzęt, gmina może przecież udostępnić małemu posterunkowi swoje łącze.

  gazeta.pl

  Niedawno zglaszalem pewna kradziez na komisariacie. Pan policjant spisal moje zeznanie na maszynie do pisania [!] Lucznik z rocznik ok. 1975-1977, telefonowal z aparatu, ktory sie rozlatywal. Klal przy tym nieustannie na maszyne, ktora oczywiscie odmawiala posluszenstwa.
  Bylo mi go po prostu zal, ze musi sie wstydzic za wlasna firme, ktora powinna byc porzadnie wyposazona.

  
  Wszelkie Prawa Zastrzeżone! Design by SZABLONY.maniak.pl.